2008

11.-12.07.2008
Suursadam – Seanina (Muhu)

 

Hiiu Purjelaeva Seltsi eestvõttel toimub tänavune „Paadimatk ümber Hiiumaa” 11.-12. juulini ja seekord sõidetakse Suursadamast Seaninale. Paadisõitu kui rannarahva ellu kuuluvat oskust populariseeriv matk leiab aset juba üheksandat korda.

 

Ajakava:

11. juuli
9.00 – 10.00 aluste ja meeskondade registreerimine Suursadamas
10.00 kaptenite koosolek
11.00 start
alates 18.00 saabumine Seaninale
19.00 õhtusöök
20.00 jututoad
21.00 tantsuks orkester Pärnu Poisid, mitmesugust meelelahutust

12. juuli
9.00 hommikusöök, tantsupidu lõpeb
11.00 – 12.00 heakorra loomine
12.00 Head aega, Muhu!

 

Osavõtutasu 250 krooni (lapsed alla 12 eluaastat tasuta): sisaldab kehakinnitust – õhtu- ja hommikusööki Seaninas, telkimisplatsi, muusikat tantsuorkestrilt ning muud tegevust ja meelelahutust.

Suursadamas on eelmisest päevast, st 10. juulist alates matkale saabujad kaimaksust vabastatud. Seaninas ei ole kaimaksu.

Seanina sadamas on ootamas piiratud olmetingimused – pesemine karges merevees, joogivee hankimine naabruses asuva talu kaevust (300m), kaielekter puudub. Renditualetid lahendavad kohapealsete WCde puudumise. Vajaminevad varud on soovitav igaühel kaasa võtta, sest kauplust kohapeal ei ole, õhtul on avatud müügilett jookide ja suupistete valikuga. Soovitav laadida akud Suursadamas, täiendada seal ka joogiveevarusid. Mis kütust puudutab, siis lähim tankla on 10 km kaugusel Seanina sadamast.

Kinnitumine Seanina sadama kai ääres on üksteise poordis – abiks on paigutaja kummipaadil. Alla 1m süvisega alused leiavad koha kohe naabruses paiknevas Võrkaia sadama basseinis ning sellest teavitatakse kaptenite koosolekul.

Matka ladusamaks läbiviimiseks palume kaptenitel eelnevalt täita meeskondade munsterrollid ja saata need Hiiu Purjelaeva Seltsile. Nimekiri ei pea olema lõplik, muudatusi saab teha ka registreerimise ajal enne matka algust. Munsterrolli vormi saab alla laadida ja saata hps@hps.ee või printida ja postitada Allika 40, 92412 Kärdla.
Kurvastuste vältimiseks ei registreeri selts üksikhuvilisi, kes otsivad reisijakohta laevadel. Palume neil mängu panna oma tutvused või veenmisoskus laevaomanike ja kaptenite juures.

Viimastel aastatel on matkast võtnud osa üle poolesaja aluse, kuid sadamate suhteliselt hõre paiknemine Väinameres ning olemasolevate sadamate väiksus ei võimalda osalevate aluste arvu suurendada. Seda enam püüab Hiiu Purjelaeva Selts avalikkuse tähelepanu suunata väikesadamate arendamise vajadusele merekultuuri jätkuvust ja merematkamise võimalusi silmas pidades. On sümboolne, et seekordne paadimatk on ajastatud kaluritepäevale – meenutamaks kalarikkaid aegu, mis hoidsid elus paljusid väikesadamaid Väinameres.

Aastate jooksul on paadimatka sihtkohtadeks olnud Hiiumaa ja naabersaarte väikesadamad, mis ressursinappusele vaatamata kuuluvad lahutamatu osana saarelise eluviisi juurde, olles lüliks maa ja mere vahel. Ring on tehtud peale Hiiumaale, külastatud Vormsit ja Saaremaad. Sellesuvine etapp viib osalejad Muhumaale, Seanina sadamasse, mis pikka aega oli tegus kalasadam, kuid nüüdseks on sedavõrd lagunenud, et ootab lammutamist ja seejärel uut ülesehitust.

Vaata ka andmebaasi „Eesti väikesadamad“ http://marinas.nautilus.ee
Suursadam
Seanina

Allikad: Erakogu, http://www.saareviikingid.ee/

 

Täname

 

Ilmalingid

WeatherOnline – Baltic Sea N
WindGURU – Muhu N
WindGURU – Heltermaa
EMHI – 4 päeva prognoos
EMHI – Ilm Läänemerel ja Peipsil