2009

10.-11.07.2009
Suursadam – Haapsalu – Osmussaar

 

Operatiivinfo:
Start edasi lükatud kella 14.00-ks!
Uus eskaadri kogunemise aeg 19.00 Paralepa liinidel!

 

Hiiu Purjelaeva Seltsi eestvõttel toimub kümnes merereis sarjast „Paadimatk ümber Hiiumaa” 10.-11. juulini.
Starditakse jällegi Suursadamast, sihiks Haapsalu linn ja Veskiviigi sadam. Teisel päeval matkatakse Haapsalust Osmussaarele.

Osavõtutasu on 250 krooni (lapsed kuni 12 a (k.a.) tasuta), mis sisaldab kehakinnitust reede õhtul ja laupäeva hommikul Veskiviigi sadamas, telkimisplatsi, muusikat tantsuorkestrilt ning aitab katta muid matka korraldamiseks tehtud kulusid. Võimalik tasuda kohapeal sularahas, eelneval kokkuleppel ka ülekandega. Matka ladusamaks läbiviimiseks palume kaptenitel eelnevalt alla laadida ja täita meeskonna munsterroll ja saata see Hiiu Purjelaeva Seltsile hps@hps.ee.

NB! Kõigi kurvastuste vältimiseks ei registreeri selts üksikhuvilisi, kes otsivad reisijakohti laevadel, mistõttu soovitame mängu panna oma tutvused ja/või veenmisoskus laevaomanike ja kaptenite juures.

Haapsalus on olemas kõik kaasaegse väikesadama olmetingimused, mitmeid lisavõimalusi pakub linn. Veskiviigi sadama poolt on olemas elektri ja joogivee võimalus laevadele.
Duðði kasutamine 25.- krooni. Saun köetakse kuumaks, kasutusajad: mehed kella 19-20.30 ja naised 21-22.30, edasi vaba järjekorra alusel. Telkimisplatsid on ette valmistatud Veskiviigi sadama taga, täpsem info laevade registreerimisel Suursadamas. Haapsalu linn pakub häid võimalusi proviandivarude täiendamiseks, kuid peab arvestama, et suuremad kauplused asuvad sadamast eemal. Sadamas võimalus rentida jalgrattaid.

Sadama naabruses asuv Rannarootsi Muuseum on reedel avatud hilise õhtuni – külastage põnevat püsiekspositsiooni ja näitust. Avastamis- ja äratundmisrõõmu nii meresõpradele, laevandushuvilistele kui rannarootsi alade ajaloost ja elu-olust huvitatud inimestele.

Osmussaarel ei ole tingimuste puudumise tõttu korraldatud ühistoitlustust ega pakuta sadamateenuseid. Sadama lähedal olemas lõkkeplats ja kaev. Soovitame Haapsalust kõik vajaliku kaasa võtta, akud laadida ja joogivee tangid täita.
Ja üks oluline punkt veel! Soovime muuta meie matkad keskkonnasõbralikumaks kui seni, seega palume kõigil matkajatel söögikordade tarvis oma tass ja taldrik kaasa võtta. Ärme tekita plastmassist killereid juurde!

Lisainfot kaptenitele:

Matkal osalevad alused on vabastatud kaimaksust:
Suursadamas 9.-10. juulini
Haapsalus Veskiviigi sadamas 10.-11. juulini,
Grand Holm Marinas ja Osmussaarel kaimaksu ei ole ja ei osutata sadamateenuseid.
Suursadamas olemas slipp. Eelmisel päeval saabujatel silduda piirivalve kai (merelt tulles vasakpoolne esimene) või kalurite kai ääres (viimane, maapoolne kai).

Palume Suursadam – Haapsalu sõidul pöörata tõsist tähelepanu praamide sõidugraafikule, et tagada ohutu liiklus Rukkirahu kanali kitsamas osas ning mitte siseneda sinna praamiga samal ajal.

Kinnitumine Veskiviigi sadamas on ahtripoi ja kai vahele. Vajadusel on paigutumisel abiks sadamakapten kaatril. Osalevate aluste rohkuse korral on matkajad teretulnud silduma ka Grand Holm Marina kaide ääres. Täpsem info mõlema sadama kohta kaptenite koosolekul.

Tankimisvõimalus Grand Holm Marinas, etteteatamisel ka Veskiviigi sadamas.

Osmussaarel maaleminek Lõunasadamas. Olemas lühike kai, vett kai otsajuures kuni 1,5 meetrit. Suuremad alused peavad jääma ankrule, kaldale jõudmisel palume abiks matkal osalevad väiksemad paadid ja need, kel jullad kaasas. Täpsem info nii saarele jõudmise kui saarel toimuva kohta kaptenite koosolekul!

Korraldajate telefonid kiirete küsimuste puhuks:
Marek Rätsep 528 3710
Liina Härm 518 7580
Kärt Aardam 528 1557

Soovime, et nii uued kui vanad matkajad peaks meeles ja silmas, et:

  • matkal osaletakse omal vastutusel,
  • arvestades enda ja oma veesõiduki võimete ja oskustega,
  • ka matkameeleolus peetakse kinni merel ja maal kehtivatest, kirjutatud ja kirjutamata seadustest,
  • lubatud alkoholikogus väikelaevajuhi veres on KUNI 0,8 promilli, mitte sellest ALATES.
  • tuntakse rõõmu ilmast ja inimestest, meresõidust nagunii.

Sedasi ongi võimalik osaleda ümberkaudu maailma parimal merematkal!

 

Täname:

 

 

 

 

  
Sadamad ja sadamate heaks töötajad, OÜ Faasion, Eesti Piirivalve, Rannarootsi Muuseum, tõrvakeetjad, Osmussaare matkajuhid, kõik teised abivalmid inimesed. NB! Nimekiri täieneb pidevalt!

 

Ajakava

Reede, 10. juuli

08.00-10.00 Kogunemine Suursadamas
9.30 Kaptenite koosolek
10.00 Start
10.00-18.00 Suursadam – Hobulaid
13.00 Kohtumine praamiga
18.00-19.00 Eskaader. Hobulaid – Haapsalu
19.00-21.00 Õhtusöök
kuni 00.00 meelelahutus, näitus, avatud muuseum
21.00-01.00 Tantsuks mängib ansambel All Stars Külakapell
01.00 Trahteris jätkab muusikaga DJ

Laupäev, 11. juuli

8.00-10.00 Hommikusöök, kogunemine, koristamine
  Kaptenite koosolek – aeg selgub kohapeal
  Stardid Osmussaarele – vastavalt aluste kiirustele
15.00-16.00 Maabumine Osmussaarel
16.00-19.00 Giidiga matk Osmussaarel
  Öömajale sättimine või sõit koju

 

Ilmalingid

WeatherOnline – Baltic Sea Central

WindGURU – Suursadam

WindGURU – Haapsalu

WindGURU – Osmussaar

EMHI Eesti tuul

ILM.EE – Mereilm