2010

2.-4.07.2010
Heltermaa – Lõunaranna (Muhu) – Kessulaid
 
Hiiu Purjelaeva Seltsi eestvõttel toimub 11. merereis sarjast „Paadimatk ümber Hiiumaa”, et jätkata tutvumist Eesti väikesadamatega. Starditakse värskelt renoveeritud Heltermaa sadamast, sihiks Muhumaa, kust juba eelmisel suvel kostis kiidusõnu taastatud Lõunaranna sadama kohta. Teisel päeval matkame jälle üksikule saarele – Kessulaiule.
 

Osavõtutasu on 250 krooni (lapsed kuni 12 a (k.a.) tasuta), mis sisaldab kehakinnitust reede õhtul ja laupäeva hommikul Lõunaranna sadamas, kaikohta ja sadamateenuseid, telkimisplatsi, muusikat tantsuorkestrilt ning aitab katta muid matka korraldamiseks tehtud kulutusi. Võimalik tasuda kohapeal sularahas, eelneval kokkuleppel ka ülekandega. Matka ladusamaks läbiviimiseks palume kaptenitel alla laadida ja täita meeskonna munsterroll ja saata see Hiiu Purjelaeva Seltsile hps@hps.ee

NB! Selts ei registreeri üksikhuvilisi, kes otsivad reisijakohti laevadel, mistõttu soovitame mängu panna oma tutvused ja/või veenmisoskus laevaomanike ja kaptenite juures. Siiski võib huvilistele julgustuseks öelda, et keegi pole siiani kai peale maha jäänud, vaid kõigile on sõbralikes paatides vabad kohad leitud.

Heltermaa sadamas sildumine ujuvkaide käigupoomide äärde. Tankla juures sildumine keelatud. Olemas slipp. Elekter ja joogivesi kai peal, tualetid sadamahoones.

Lõunaranna sadama sissesõidu, navigatsioonitingimuste, üldiste olude ja olme kohta leiab infot nende kodulehelt www.lounaranna.ee Sildumine betoonkai ääres poordiga, ujuvsilla ääres, lautris ja ankrupoil. Kõik kai äärde ei mahu, arvestada üksteise poordis seismisega. Esimese ujuvkai esikülje ääres palutakse kohad vabaks jätta. Väiksema süvisega paadid saavad sõita ja randuda kanali lõpus. Aluste paigutamisel aitab sadamakapten. Elekter ja vesi kai peal. Saun ja duðð lisatasu eest. Kauplus ja tankla Liival, 10 km. Jalgrattarent.

Kessulaiul palume maale jõudmisel abiks matkal osalevad väiksemad paadid ja need, kel jullad kaasas. Täpsem info nii saarele jõudmise kui saarel toimuva kohta kaptenite koosolekul! Seniks lugemist näiteks http://et.wikipedia.org/wiki/Kesselaid

Kõik küsimused ja ettepanekud matka kohta saatke e-postiga aadressile hps@hps.ee

Soovime, et nii uued kui vanad matkajad peaks meeles ja silmas, et:
• matkal osaletakse omal vastutusel,
• arvestades enda ja oma veesõiduki võimete ja oskustega,
• ka matkameeleolus peetakse kinni merel ja maal kehtivatest, kirjutatud ja kirjutamata seadustest,
• lubatud alkoholikogus väikelaevajuhi veres on KUNI 0,8 promilli, mitte sellest ALATES.
• tuntakse rõõmu ilmast ja inimestest, meresõidust nagunii.

Sedasi ongi võimalik osaleda ümberkaudu maailma parimal merematkal!

Lisainfot kaptenitele:

Matkal osalevad alused on vabastatud kaimaksust:
Heltermaal 1.-2. juulini
Lõunaranna sadamas 2.-3. juulini,
Kessulaiul kaimaksu ei ole ja ei osutata sadamateenuseid.

Palume matkajatel pöörata tõsist tähelepanu praamide sõidugraafikule, et tagada ohutu liiklus nii endale kui Rohuküla – Heltermaa ja Virtsu – Kuivastu praamiliinidel ning mitte siseneda sadamate sissesõidukanalitesse praamiga samal ajal.

Söögikordadel Lõunaranna sadamas palume kai peale oma tass ja taldrik kaasa võtta – säästame loodust ja sadamat.

Tulge matkama ka siis, kui te ei jõua Heltermaale starti sõita. Startige oma kodusadamast, klaarime Muhus. Saatke ainult munsterroll meile varem ette, et teaksime teie paadi ja seltskonnaga Lõunarannas ja Kessulaiul arvestada!

Korraldajate telefonid kiirete küsimuste puhuks:
Marek Rätsep 528 3710
Liina Härm 518 7580
Kärt Aardam 528 1557

 

Täname

 

 

 

 

 

 

 

Sadamad ja sadamate heaks töötajad, OÜ Faasion, Eesti Piirivalve, uisulaevamehed, Kessulaiu inimesed, kõik teised abivalmid abilised.

 

Ajakava

Reede, 2. juuli

08.00-10.00 Kogunemine / registreerimine Heltermaal
9.30 Kaptenite koosolek
10.00 Start
10.00-18.00 Heltermaa – Lõunaranna
17.45 Lõunaranna teljepoi. Kogunemine eskaadriks.
18.00 Otsad kinni
19.00-21.00 Õhtusöök, külalised, jututoad
20.00 Eeskava: Tokkroes ja lõõtsamees
22.00 Tantsuõhtu: Audru Jõelaevanduse Punt

Laupäev, 3. juuli

8.00-10.00 Hommikusöök, kogunemine, koristamine
  Kaptenite koosolek – aeg selgub kohapeal
  Stardid Kessulaiule – vastavalt aluste kiirustele
15.00 Maabumine Kessulaiul
16.00 Giidiga matk
  Öömajale sättimine või sõit koju