2012

6.-7.07.2012

Orjaku – Koguva – Orjaku

 

 

Hiiu Purjelaeva Selts kutsub 13. merereisile sarjast “Paadimatk ümber Hiiumaa”, et jätkata tutvumist Eesti väikesadamatega. Tänavu kutsume teid külla seltsi kodusadamasse Orjakusse ning alustame oma väljasõite sadamast, mis on viimastel aastatel kõvasti edasi arenenud ja hetkel Hiiumaa kõige ilusam ja uuem väikesadam. Vähemalt meie arvates. Järgmisel aastal, kui on mõni uuem sadam valmis saanud (Kalana, Kõrgessaare, Kärdla?)  jätkame traditsioonilist ringsõitu ümber Hiiumaa ja vaatame uuendused üle. Tänavu aga sõidame siis Väinameres mõned tiirud ja puhkame Orjakus.

 

Matka ladusamaks läbiviimiseks palume kaptenitel alla laadida ja täita meeskonna munsterroll ning saata see Hiiu Purjelaeva Seltsile hps@hps.ee

 

Tulge matkama ka siis, kui te ei jõua Orjakusse starti sõita. Startige oma kodusadamast ja liituge matkajatega merel, klaarime õhtul. Saatke ainult munsterroll meile varem ette, et teaksime teie paadi ja seltskonnaga arvestada!

 

Ajakava

 

Reede, 6. juuli

08.00-10.00      Kogunemine Orjakus, munsterdamine

9.00                  Kaptenite koosolek

10.00                Start

Kiiremad alused jõuavad külastada ka Orissaare sadamat

14.00-16.00      Ekskursioonid Koguva sadamas ja külas. Uisulaeva ellingu külastus.

16.00                Stardid tagasi Orjakusse

19.00-21.00      Õhtusöök

21.00-01.00      Meeleolukas koosviibimine Orjaku sadamas

 

Laupäev, 7. juuli

08.00-11.00  Hommikusöök, kogunemine, koristamine

10.00            Kaptenite koosolek

11.00            Meeleolukas päev merel, naabersaarte külastus

19.00-21.00  Õhtusöök

21.00            Ajaloolisi kinopilte merest. Tiksumine sadamas ja laevadel.

 

Pühapäev, 8. juuli

Kojusõidupäev

 

 

Osavõtutasu on 6 € (lapsed kuni 12 aastat (k.a.) tasuta), millest kaetakse osalevate laevade sadamatasud ja soovijatele korraldatakse telkimisplats.

Soodsa hinnaga ja kiiresti serveeritava matkamenüü tarvis saab toidutalonge osta registreerumisel. Matkaliste söögikorrad serveeritakse Orjaku Pubi juures.

 

* * *

 

Lisainfot kaptenitele

 

Orjaku sadamas aitab sildumist korraldada sadamakapten. Kasutada saab uut slippi kalurite sadamas. Matkal osalevad alused on vabastatud kaimaksust Orjaku sadamas 5. juulist 8. juulini.

 

Koguva sadama koduleht www.koguva.ee sissesõidu kohta jagatakse infot kaptenite koosolekul.

 

Korraldajate telefon kiirete küsimuste puhuks: Marek Rätsep 528 3710, kirjutada võib meile e-postiga aadressile hps@hps.ee

 

 

Ilmalingid

 

YR.NO Orjaku sadam

 

YR.NO Koguva sadam

 

EMHI Eesti tuul

 

WindGURU Orjaku

 

WindGURU Koguva

 

ILM.EE Mereilm

 

 

Täname

 

Sadamad ja sadamate heaks töötajad, Käina vald, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Filmiarhiiv, kõik teised abivalmid abilised.