2018

29.06 – 01.07.2018

Kärdla – Roograhu – Suursadam – Lehtma – Kärdla

 

Kas oled Hiiu Purjelaeva Seltsi paadimatkal juba käinud? Kui jah, siis tead, mis Sind ees ootab: pikk päev merel, õhtul kogunemine kokku lepitud sihtpunktis ja sumisemine mõnusas seltskonnas. Kui ei ole käinud, peaksid kindlasti tulema!

 

Hiiu Purjelaeva Seltsi igasuvine paadimatk ümber Hiiumaa ei võta muidugi kohe ette ringi ümber saare. 18 aasta jooksul on saanud traditsiooniks tutvuda ühel nädalavahetusel paari-kolme-nelja sadamaga. Päris mitmel korral oleme külastanud ka naabersaarte sadamaid ja mandritki.

 

Tänavusel 19. matkal sarjast „Paadimatk ümber Hiiumaa” proovime Kärdla sadama võlusid. Peale rekonstrueerimist avatud juba neljandat hooaega, aga sadamate vanuseskaalal on tegemist vileuue sadamaga ja pakutakse kõiki tänapäevaseid mugavusi. Tegemist on ikkagi Hiiumaa pealinnaga! Lisaks sadamateenuste valikule leiab sealtsamast ka restorani Kuur ja vastavatud mullibaari Kork. Matkapäeval külastame naabersadamaid Roograhu, Suursadamat ja Lehtmat, et saada ettekujutus kogu Kirde-Hiiumaa merealast. Eelmisest hooajast on tähistatud ka rannikulähedane laevatee Püssirahu silmast Kärdla suunal – kellele uudiseks, saab nüüd läbi sõita, kasvõi kahes suunas järjest. Meresõidupõnevuse lisamiseks võib sadamate vahel merel lahendada ka mõni navigatsiooniülesande – täpsem info kaptenite koosolekul!

 

Matka ladusamaks läbiviimiseks ja toidukoguse arvestamiseks palume kaptenitel kindlasti täita meeskonna munsterroll hiljemalt 28. juuniks.

Kes hommikuks starti ei jõua, võib ka tänavu liituda matkajatega merel. Aga siis saatke ikka munsterroll meile varem ette, et teaksime teie paadi ja seltskonnaga arvestada!

 

Jälgi sündmust ka Facebookis, kuhu lisandub jooksvat infot kuni matkani ja vajadusel ka matka ajal.

 

Ajakava

 

Reede, 29. juuni

19.00 Aluste saabumine, munsterdamine, sumisemine

23.00 Tähtede vaatamine vaikuses (öörahu)

 

Laupäev, 30. juuni

8.00 – 9.45 Munsterdamine

9.45 Kaptenite koosolek, matkal osalevate aluste jagamine gruppidesse

10.00 Start Kärdlast

Roograhu: 11.00 – 16.00 avatud sadamakuur, kui meri annab, siis müügil suitsukala, tuntud headuses Roograhu pitsa tellimise võimalus (tel 53066225, menüüd vaata www.roograhu.ee), Hiiumaa mereajaloo raamatute esitlus, Hiiu Kaluri film

Suursadam: SUP-lauaga sõitmise võimalus (soodushinnaga 7 eurot/tund), keha kinnitada saab kuulsas Ungru restoranis või nende suvekuuris, vaata SuKu – Surf & Chill

Merepunktid: sõltuvalt ilmast üks kuni mitu kontrollpunkti merel

Lehtma: lühike jalgsimatk vaatetorni koos virgutava joogipausiga (võtke oma kruus kaasa), viktoriin

17.00 Eskaader stardib Lehtmast Kärdlasse

18.00 – 20.00 Õhtusöök Kärdla sadamas.

20.00 – 21.00 Jututuba: ümberilmapurjetaja ja tuuleroolimeister Imre Aljas.

21.30 Tantsupidu ansambliga „Vennad Elmid“

Peale esimest setti tunnistused laevadele, viktoriini vastused, tänud sadamatele ja muud toredad jutud, sh info järgmise aasta juubelimatka kohta

01.00 Kaide peal öörahu, laul ja muusika jätkub telgi all varaste hommikutundideni

 

Pühapäev, 1. juuli

8.00 – 10.30 Hommikusöök

10.00 – 12.00 Koristame ja alustame koduteed

 

Osavõtutasu on 20 eurot (lapsed kuni 6 a tasuta, 7–15 a poole hinnaga, Hiiu Purjelaeva Seltsi liikmetele poole hinnaga), mis sisaldab kehakinnitust laupäeva õhtul ja pühapäeva hommikul, kaikohta ja sadamateenuseid, telkimisplatsi, muusikat tantsuorkestrilt ning aitab katta muid matka korraldamiseks tehtud kulutusi. Osavõtutasu saab maksta kohapeal sularahas, eelneval kokkuleppel ka ülekandega.

 

Söögikordadel Kärdlas palume teil laevast kai peale kaasa võtta päris nõud – tekib vähem prügi! Ja kellel on keldris veel mõni moosi- või salatipurk alles, siis need oleks toredaks täienduseks nii õhtuse prae kui hommikuste pannkookide kõrvale!

 

Soovime, et nii uued kui ka vanad matkajad peaks meeles ja silmas, et:

  • matkal osaletakse omal vastutusel,
  • arvestades enda ja oma veesõiduki võimete ja oskustega,
  • ka matkameeleolus peetakse kinni merel ja maal kehtivatest kirjutatud ja kirjutamat seadustest,
  • lubatud alkoholikogus väikelaevajuhi veres on KUNI 0,5 promilli, mitte sellest ALATES.
  • tuntakse rõõmu ilmast ja inimestest, meresõidust nagunii.

Kindel retsept õnnestunud merematkaks!

 

Küsimuste korral palume kirjutada korraldajatele hps@hps.ee

Telefon kiirete küsimuste puhuks 5750 1298 Einar